Ekspert Zdrowych Nóg to platforma, której głównym celem jest kształcenie online środowiska medycznego w zakresie Przewlekłej Choroby Żylnej (PChŻ). To wyjątkowy projekt, który zawiera nowoczesne rozwiązania dla lekarzy. Zalogowani użytkownicy mogą korzystać z wartościowych materiałów edukacyjnych i rozwiązywać testy weryfikujące wiedzę. Uczestnicy platformy mają również możliwość zdobywania za pośrednictwem portalu punktów twardych od Naczelnej Izby Lekarskiej. W celu ich uzyskania należy zarejestrować się na platformie, zapoznać z dostępnymi materiałami i wypełnić poprawnie test.

Niewydolność żylna i choroby związane z układem żylnym kończyn dolnych są coraz bardziej powszechne, dlatego dla lekarzy istotna jest edukacja medyczna w tym kierunku. Właśnie z uwagi na te potrzeby powstała platforma Ekspert Zdrowych Nóg, która dedykowana jest dla lekarzy internistów. Platforma stawia na rozpowszechnianie wiedzy odnośnie schorzeń żylnych, w celu umożliwienia lekarzom trafnego diagnozowania pacjentów. Omawiane są również kwestie postępowania z chorymi. Materiały kładą także duży nacisk na dyskusję o oczekiwaniach pacjentów odnośnie prawidłowej komunikacji z lekarzami.

Treści dostępne na portalu powstały dzięki polskim autorytetom i specjalistom w dziedzinie leczenia chorób żylnych. Filmy wideo i prezentacje przygotowane zostały we współpracy z lekarzami z takich dziedzin medycyny jak flebologia i interna. Wśród ekspertów pełniących rolę patronów platformy, można wymienić takie nazwiska jak:

– dr n. med. Paweł Świercz,
– dr hab. n. med. Jacek Lewandowski,
– dr n. med. Marcin Kucharzewski,
– dr hab. n. med. Damian Ziaja.

Treści dostępne są w ramach modułu Przewlekła Choroba Żylna. Ukierunkowane są na diagnostykę i leczenie choroby żył. Omówione są także najczęstsze błędy, jakie lekarze rodzinni popełniają w praktyce. Materiały poruszają również kwestie związane z profilaktyką, a także przewlekłym charakterem choroby żylnej. Całkowity zbiór dostępnych treści obejmuje takie tematy jak:

– Przychodzi chory do lekarza…. z bólem nóg
– Praktyka czyni mistrza… Leczyć każdy może, szczególnie jak mu się dopomoże
– Niewydolność żylna – spojrzenie lekarza internisty
– Spojrzenie lekarza internisty na problem niewydolności żylnej i jego postępowanie u takiego chorego
– Różnicowanie objawów przewlekłej choroby żylnej
– Przewlekła choroba żylna – najczęściej popełniane błędy w praktyce lekarza rodzinnego
– Profilaktyka zakrzepicy żylnej kończyn dolnych i komfort podróży w trakcie długotrwałego lotu samolotem
– Przewlekła choroba żylna CEAP C3 | Diagnostyka i leczenie – opis przypadku
– Przewlekła Choroba Żylna – jaka jest naprawdę?

Platforma Ekspert Zdrowych Nóg wspierana jest przez Novascon Pharmaceuticals. Współpraca ta pozwala na nieustanny rozwój platformy i przygotowywanie najwyższej jakości materiałów, które są dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.

Pokaż
Ukryj