Farmaceutyka jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin, dlatego zawód farmaceuty wiąże się z ciągłym kształceniem. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, uruchomiliśmy Akademię Farmaceutyczną. To miejsce, w którym umieszczane są materiały, przygotowane we współpracy z wybitnymi autorytetami z obszarów medycyny i farmaceutyki. Edukacja farmaceutyczna jest realizowana w oparciu o aktualne, zróżnicowane i atrakcyjne treści. Osoby związane z branżą farmaceutyczną mogą znaleźć tutaj wiele cennych informacji. Platforma oferuje również unikalny cykl szkoleń, dzięki którym farmaceuci mają możliwość zdobywania punktów edukacyjnych. Uczestnicy kursów mogą otrzymać aż 18 punktów twardych, które są nadawane przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

W przygotowaniu materiałów dla platformy udział wzięli najwybitniejsi polscy specjaliści. Wśród patronów poszczególnych obszarów Akademii znaleźli się między innymi:

– prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht,
– dr hab. n. med. Andrea Horvath-Stolarczyk,
– prof. dr hab. n. med. Hanna Szajewska,
– dr n. farm. Magdalena Stolarczyk,
– dr n. med. Anna Liber,
– dr n. med. Marcin Dziekiewicz,
– Zbigniew Kowalski.

Po zarejestrowaniu się na platformie, użytkownicy mają dostęp do bogatej bazy materiałów, która umożliwia pozyskanie wiedzy i wymianę doświadczeń w różnych obszarach farmaceutyki. Materiały dostępne na portalu podzielone są na dwa moduły i przedstawione są w przejrzystej formie.

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego i biegunki u dzieci – moduł porusza problematykę dotyczącą roli farmaceuty w sytuacji dolegliwości ze strony układu pokarmowego u dzieci. W materiałach omówione zostały również nowości na rynku farmaceutycznym wśród probiotyków i prebiotyków. Zalogowani użytkownicy mogą także zapoznać się z zasadami prawidłowej komunikacji na linii farmaceuta-pacjent. Dotychczas przygotowano następujące materiały:

– Ostra biegunka u dzieci, antybiotyki
– Biegunki proantybiotykowe u dzieci – znaczenie szczepu Lactobacillus rhamnosus GG
– Przypadek pacjenta – 5 latka z biegunkami poantybiotykowymi w wywiadzie
– Co nowego w pro i prebiotykach?
– Zaparcia u dzieci – rola farmaceuty
– Zaparcie w pigułce
– Zespół jelita drażliwego
– Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego
– Rola i znaczenie wybranych surowców roślinnych w łagodzeniu dolegliwości ze strony układu pokarmowego
– Zaparcie: opis przypadku
– Komunikacja z pacjentem: Aktywna rekomendacja
– Anybiotykoterapia mamy karmiącej piersią – rola farmaceuty
– Leczenie zaparcia czynnościowego u dzieci
– Z codziennej praktyki: Przewlekły ból brzucha u dzieci
– Komunikacja z pacjentem: Standardy obsługi pacjenta w aptece

Wspomaganie odporności oraz infekcje gardła i dróg oddechowych – w ramach modułu dostępne są treści odnośnie zastosowania środków farmakologicznych w leczeniu infekcji układu oddechowego. Poruszona została również kwestia oczekiwań pacjentów odnośnie komunikacji z farmaceutami. Inne materiały, jakie można znaleźć na platformie edukacyjnej to:

– Opieka farmaceutyczna w IGDO,
– Niestandardowe postępowanie w infekcjach układu oddechowego
– Czy angina to zawsze paciorkowiec?
– Infekcje gardła i dróg oddechowych
– Oczekiwania pacjentów i autorytet farmaceuty
– Komunikacja z pacjentem – rozmowa o cenie leku
– Stosowanie laktoferyny w zapobieganiu zakażeniom o późnym początku.

Akademia Farmaceutyczna wspierana jest przez Novascon Pharmaceuticals. Zawartość platformy jest na bieżąco aktualizowana i rozbudowywana, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do aktualnych i potrzebnych informacji.

Pokaż
Ukryj